Iluminofonia 3-kanałowa

Image(211)Urządzenie służy do uzyskiwania efektów świetlno-dźwiękowych, idealne na domowe imprezy 😉 Urządzenie zawiera trzy kanały i steruje pracą trzech żarówek. Żarówki reagują na trzy przedziały częstotliwości – dźwięki niskie, średnie i wysokie. Obudowę jaką wykorzystałem w tym projekcie pochodzi ze starej kolumny Unitry, więc jedyny problem polegał na umieszczeniu całej elektroniki wewnątrz tak aby wyglądało to estetycznie. Do zasilania układu potrzebne jest zasilanie symetryczne +/- 12V które posiada np. zasilacz komputerowy, taki właśnie użyłem do zasilenia iluminofonii, wprowadziłem jedynie małe modyfikacje takie jak włącznik na zasilaczu czy przewody wyjściowe z zaciskami bananowymi tam gdzie powinno być gniazdo zasilające.

 

Schemat ideowy:

schemat

 

Schemat montażowy:

1Pobierz schemat montażowy [CadSoft EAGLE]


Galeria:

 


2 Responses to Iluminofonia 3-kanałowa

  1. Jarek napisał(a):

    Układ oparty o kit firmy Jabel, sam taki składałem kiedyś. Płytka różni się tym od oryginału że jest na niej scalony mostek greca a nie w postaci diód. Te kabelki w środku luźno prowadzone niezbyt ładnie wyglądają 🙂 Te żaróweczki to są na 230V ?

    • Kamil Szkutnik napisał(a):

      Masz racje, schemat ideowy jest z Jabela. Oczywiście mostek prostowniczy dałem taki jaki miałem pod ręką, jak zresztą inne elementy:) Żarówki są na 230V, po 30W każda. Zastosowałem jedynie triaki trochę mniejszej mocy, nie potrzene są takie jak proponują w podstawowej aplikacji..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *